Pakiety usług

Pakiet Menedżerski

Pakiet Menedżerski

Pakiet menedżerski jest dla osób, które doświadczają trudności w swojej roli i potrzebują nowego spojrzenia na siebie i zespół. To 5, starannie zaprojektowanych sesji terapeutycznych, dzięki którym m.in.:

  • Rozpoznasz swoje „punkty spustowe”, w świadomy sposób otworzysz się na zdrowie psychiczne i fizyczne (diagnoza),

  • Opracujesz strategie radzenia sobie z przytłoczeniem i stworzysz zdrowe nawyki w rutynowych działaniach.

Informacje szczegółowe

Dlaczego „Pakiet dla menedżerów”?

Projektując pakiet dla menedżerów musieliśmy odpowiedzieć sobie na kilka ważnych pytań:

  1. Czym dla menedżerów może być psychoterapia a jak jest powszechnie postrzegana?
  2. Czy i jeśli tak to jakiego wsparcia potrzebuje menedżer?
  3. Jakie korzyści chcemy osiągnąć podczas sesji?

Psychoterapia – narzędzie pracy menedżera

Podczas gdy dekadę temu psychoterapia w biznesie była postrzegana jedynie jako „lekarstwo” na traumę lub sposób na wyjście z kryzysu, obecnie stopniowo staje się regularną praktyką. Wspieramy nasz stan emocjonalny za pomocą sesji z terapeutą w podobny sposób, w jaki dbamy o nasze zdrowie fizyczne poprzez uprawianie sportu i o nasze zdrowie intelektualne poprzez nowe wyzwania, hobby i uczenie się przez całe życie.

Jak firma może wspierać swoich menedżerów?

Jeśli pracodawca zwraca swoim pracownikom koszty kursów sportowych i językowych, może włączyć wsparcie psychologiczne do pakietu bonusowego. Co więcej, w złożonych i kreatywnych branżach relacje w zespole i kondycja każdego talentu mają ogromny wpływ na wyniki pracy zespołu.

Jednocześnie wsparcie psychologiczne nie powinno stać się narzędziem kontroli lub sposobem na „zwiększenie produktywności”. Z jednej strony pozwala znaleźć problemy, które odbierają energię i stopniowo je eliminować (długotrwałe konflikty, niepokój, problemy ze snem). Z drugiej strony, firma może jedynie zaoferować pracownikom taką opcję, a to, o czym dokładnie będą rozmawiać z terapeutą i jakie wnioski wyciągną na koniec, jest poza jej kontrolą. Jest to wyraźny sygnał dojrzałości i zaangażowania firmy

Czy jako menadżer potrzebuję wsparcia?

Zarządzanie zespołem może być satysfakcjonującym doświadczeniem, ale wiąże się z określonymi wyzwaniami. Wiele badań wskazuje, że menedżerowie zgłaszają znacznie wyższe wskaźniki zmartwień i stresu w porównaniu z innymi rodzajami pracowników.

Przywództwo ma swoją cenę – może być izolujące, przytłaczająca i przeciążeniowe. Wielość zadań i wysoka odpowiedzialność może poważnie odbić się na zdrowiu psychicznym. Menedżerowie stają w obliczu niepewnej przyszłości zależnej od czynników pozostających poza ich kontrolą, co może prowadzić do bezradności, niepokoju i innych problemów ze zdrowiem psychicznym.

Po co mi wsparcie psychologiczne?

Niezależnie od tego, czy jesteś doświadczonym menedżerem, czy właśnie osadzasz się w roli kierowniczej potrzebujesz wsparcia.

Wyznaczanie zdrowych granic

Zdrowe granice mają kluczowe znaczenie dla sukcesu, szczęścia i produktywności jako menedżera. Zamiast ciągle mówić „tak” nowym możliwościom biznesowym lub członkom firmy, możesz uniknąć niepotrzebnego stresu i stworzyć więcej czasu dla siebie. Wsparcie psychologiczne może pomóc poprawić umiejętności komunikacyjne, nauczyć się różnych sposobów wyznaczania granic i promować bardziej pozytywne zachowania.

Ograniczenie prokrastynacji

Prokrastynacja jest jednym z najczęstszych objawów perfekcjonizmu. Jeśli ciągle myślisz o nowych pomysłach, ale odkładasz je na później, możesz doświadczać objawów perfekcjonizmu. Praca z psychologiem może pomóc ci dotrzeć do źródła tego problemu, zminimalizować zakłócenia i znaleźć skuteczne sposoby na ograniczenie prokrastynacji.

Zapobieganie wypaleniu zawodowemu

Jeśli nieustannie pracujesz po nocach i zapominasz o dniach wolnych, prawdopodobnie nie wysypiasz się i nie dbasz o siebie. Jeśli czujesz, że masz niekończącą się listę „rzeczy do zrobienia”, psychoterapeuta może pomóc ci stworzyć realistyczne oczekiwania i wyznaczyć osiągalne cele, aby zachować zdrową równowagę między życiem zawodowym a prywatnym.

Zachowanie elastyczności

Prowadzenie zespołu wiąże się z określonymi wyzwaniami i przeszkodami, których nie zawsze można zaplanować. Przeszkody te mogą prowadzić do niepokoju, paniki i stresu, gdy zdasz sobie sprawę, że sprawy nie idą zgodnie z planem. Praca z terapeutą może pomóc ci znaleźć lepsze sposoby radzenia sobie z nieoczekiwanymi sytuacjami, dzięki czemu będziesz mógł pozostać elastyczny w swoich celach i rozwijać swoją karierę.

Najważniejsze założenia pakietu

Pakiet menedżerski jest ofertą przygotowaną dla osób, które doświadczają trudności w roli i potrzebują nowego spojrzenia na zespół.

Pakiet obejmuje 5 sesji podczas których omawiane są aktualne problemy i stan emocjonalny (diagnoza) i wypracowywane są sposoby na poprawę swojej sytuacji.

Po 5 spotkaniach można kontynuować proces psychoterapeutyczny z poznanym specjalistą i pogłębiać tematy, które się pojawiły w bezpiecznych warunkach.

Kup pakiet

Pakiet Menedżerski

Pakiet 5 sesji terapeutycznych zaprojektowanych specjalnie pod potrzeby kadry menedżerskiej.

1500 zł / 5 spotkań

Dlaczego Mental Health Helpline?

Jesteśmy psychologami i psychoterapeutami specjalizującymi się w dwóch dziedzinach – psychologii biznesu i utrzymaniu zdrowia psychicznego

Doświadczenie w biznesie i organizacjach

Psychologowie w Linii wykorzystują wiedzę i doświadczenie organizacyjne, aby pomóc jednostkom, zespołom i miejscom pracy działać bardziej efektywnie.

Pomagają również kadrze kierowniczej w prowadzeniu działalności z większą przejrzystością, zespołom funkcjonować z mniejszymi tarciami, a organizacjom realizować ambitne cele biznesowe (np. zwiększać zyski). Co najważniejsze, robią to z myślą, że w fundamentach nie ma żadnych pęknięć. Psychologowie biznesu drążą podstawowe problemy, które mogą utrudniać osiągnięcie sukcesu w przyszłości.

Szeroki zakres specjalizacji ekspertów

Psychologowie w Linii mają szeroki zakres specjalizacji, od psychologii organizacyjnej przez psychologię kliniczną po psychologię społeczności i coaching. Opierając się na szeregu umiejętności i rozległej wiedzy, rozumiemy jednostki, oceniamy to, co dzieje się pod powierzchnią (np. zakorzenione zachowania, które mogą wpływać na zdolność jednostki do rozwoju w określonym systemie) i identyfikują możliwości.

Psychologowie w Linii opierają się na spostrzeżeniach z psychologii, neuronauki i biznesu, aby zwiększyć efektywność i dobrostan w miejscu pracy na poziomie indywidualnym, zespołowym i organizacyjnym.

Zrozumienie dynamiki i procesów biznesowych

Psychologowie w Linii są wykwalifikowani w zrozumieniu jednostki i przecinającego się systemu. Rozumiemy dynamikę biznesową i mamy perspektywę systemową na to, jak działają firmy. Nie musimy być ekspertem branżowym, aby pomóc liderowi lub firmie prosperować.

Jesteśmy zatrudniani jako eksperci od ludzi. Zagłębiamy się głęboko, aby zidentyfikować, w jaki sposób czynniki wewnętrzne (na poziomie indywidualnym i zespołowym) stanowią przeszkody dla sukcesu biznesowego. Tylko psycholodzy mający doświadczenie w organizacjach i w roli terapeutycznej mają wiedzę i przeszkolenie, aby wykonywać tę wewnętrzną pracę odpowiedzialnie.

WSPÓŁPRACA

Nasi Klienci

Poznaj wybrane organizacje, które obdarzyły nas zaufaniem i wspierają swoich pracowników.

Nasi Partnerzy

Poznaj naszych Partnerów i Współpracowników.

Żyjemy w okresie dotkliwego kryzysu opieki. Linia powstała po to, żeby zatroszczyć się o naszych pacjentów, często wbrew ekonomicznej i politycznej presji, że mają „działać i nie sprawiać problemów”.

TADEUSZ REIMUS
CEO MHHL