Wiedza na wyciągnięcie ręki

Wiedza na wyciągnięcie ręki

Z myślą o Tobie przygotowaliśmy bazę wiedzy, którą tworzą nasi eksperci i ekspertki. Znajdziesz tutaj wszystkie artykuły, webinary, konferencje oraz podcasty, które przygotowaliśmy lub mieliśmy przyjemność współtworzyć.

MEET UP!

Zdrowie psychiczne i dobrostan w środowisku pracy hybrydowej

Zapraszamy osoby koordynujące tematy związane ze zdrowiem psychicznym i wellbeingiem oraz zarządzające obszarem HR, CSR, DEI w swoich organizacjach na bezpłatne wydarzenie, podczas którego:

  • podzielimy się ciekawymi danymi z Linii Wsparcia Psychologicznego www.mhhelpline.com oraz istotnymi zagadnieniami z psychologii organizacji;
  • opowiemy o praktycznych doświadczeniach wdrażania i wyzwaniach związanych z pracą hybrydową w HEINEKEN i Brainly;
  • zaprosimy do wspólnego tworzenia rekomendacji, które pogodzą ogień z wodą, czyli zapewnią komfort pracownikom i efektywność organizacji.

Najważniejsze informacje:

  • KIEDY? 30 maja, 12:30 – 18:00
  • GDZIE? Nowe biuro HEINEKEN w Krakowie, Podium Park, al. Jana Pawła II 43a
  • ZAPISY? https://mu05.webankieta.pl/ – zapraszamy maksymalnie 2 osoby z firmy.
  • KOSZT? Meet up jest wydarzeniem bezpłatnym, organizowanym w ramach „Majówki ze zdrowiem psychicznym” (www.majowka.mhcenter.pl).
  • PARTNERZY WYDARZENIA: Diversity Hub, Dream Employer, HEINEKEN, HR Polska, Mental Health Center

Plan wydarzenia:

  • 12:30-13:00 Networking
  • 13:00-13:05 Powitanie: Mental Health Helpline & HEINEKEN
  • 13:05-13:25 „Co dzieje się w zaciszu gabinetu” – psychologiczne konsekwencje pracy zdalnej – Tadeusz Reimus, CEO Mental Health Helpline
  • 13:25-13:40 „Brainly: case study” – Martyna Zielińska – Manager, People Business Partners & Katarzyna Ciesek-Dziubiak – Senior Manager, Employee Experience, Brainly
  • 13:40-13:55 HEINEKEN case: „Jak z dnia na dzień znaleźliśmy się w Hybrid Ways of Working i czego się nauczyliśmy” – Ewa Szalewska – Head of People Function & Agnieszka Woźniak-Karpiel – Health and Wellbeing Program Coordinator, HEINEKEN
  • 13:55-14:15 Pytania
  • 14:15-15:45 Facylitowana praca w mniejszych grupach eksperckich – metoda World Cafe – wymiana doświadczeń, największe wyzwania oraz tzw. „lessons learnt”, propozycje rozwiązań w celu stworzenia
    „narzędziownika” najlepszych praktyk
  • 15:45-16:15 Prezentacja i dyskusja
  • 16:15-16:30 Podsumowanie
  • 16:30 Networking

Weź udział w naszym MeetUp’ie!

HELPERSI

Jak dbać o siebie pomagając innym?

Będąc osobą bardzo zaangażowaną w pomaganie, nawet mimo wielkiej satysfakcji, można z czasem poczuć przeciążenie pracą i zmęczenie. To pierwsze objawy, które mogą prowadzić do wypalenia zawodowego (ang. burnout). By dbać o innych, najpierw musimy skupić się na sobie i zadbać o wiele aspektów, które pozwolą nam uniknąć wypalenia.

Przedstawiamy bezpłatne materiały przygotowane we współpracy Diversity Hub, Mental Health Center i Mental Health Helpline, które składają się ze wskazówek i porad psychologicznych opracowanych przez ekspertów – Szymona Martyniaka-Barańskiego oraz Michała Śmiałowskiego. To aż 7 tematów, które pomogą Ci rozpoznać etapy wypalenia, poradzić sobie z przekonaniami, które mogą do niego prowadzić, zredukować stres i wiele więcej.

Materiał powstał dzięki wsparciu Światowej Organizacji Zdrowia (WHO).

PRZECZYTAJ!

Artykuły

Zapoznaj się z treściami przygotowanymi, bądź zweryfikowanymi przez nasz zespół.
Mamy nadzieję, że dzięki lekturze zyskasz świeże spojrzenie na interesujące Cię tematy.

  • Oblicza różnorodności i inkluzji. Zdrowie psychiczne pracownika

    Pod maską ludzi rozbawionych, efektywnych, zaradnych, krytycznych mogą kryć się osoby cierpiące, niepewne, samotne. Możemy nie dostrzegać tych masek i odwrócić się od problemów, szczególnie w pracy, w której przede wszystkim liczy się wykonanie zadania. Ale czy to nas zwalnia z ludzkiej odpowiedzialności? Dane są alarmujące. Coraz więcej ludzi cierpi psychicznie – w milczeniu i samotności. Tymczasem praca jest miejscem, w którym te problemy mogą być wychwycone. O ile będziemy chcieli je dostrzec.

  • Depresja a uzależnienie w pracy

    W Polsce mamy ok. 6,7 proc. osób nadużywających alkohol. Te dane statystyczne wydają się zaniżone. Z 3 mln tzw. małpek większość jest kupowana rano (w dodatku przez kobiety). Poranne picie, czyli klin, skutecznie obniża nieprzyjemne efekty metabolizowania alkoholu, ale jest prostym wskaźnikiem uzależnienia. Nierzadko stygmatyzujemy alkoholików, bez zrozumienia przyczyn alkoholizmu.

  • Odporna organizacja

    Szczególnie w pandemii organizacje uświadamiają sobie, jak ważne jest zdrowie psychiczne, radzenie sobie ze stresem, szczególnie przewlekłym, i przygotowanie na sytuacje skrajne.

  • „Czuję, jakbym miał nieskalibrowaną baterię. Pokazuje 50 procent, ale może paść w każdej chwili.”

    Niektórym z nas niebawem stuknie półtora roku pracy zdalnej. Część właśnie osiąga granicę swoich możliwości, innym udało się wypracować zdrową równowagę. Jak możecie sobie pomóc, jeśli należycie do tych pierwszych?

  • Nie lekceważmy głowy

    W ciągu ostatniego roku nasze wyobrażenia o zdrowiu i dobrym albo złym samopoczuciu uległy zmianie. Nie mogąc spotkać na żywo bliskich, przyjaciół, współ pracowników, musieliśmy stać się niezwykle kreatywni i ma to swoje dobre strony. Świat zmienił się nie do poznania i po raz kolejny zakpił z naszych oczekiwań.

  • Pandemia uwydatniła nasze lęki. Eksperci zdradzają, czego najbardziej się boimy

    Okres izolacji i strach przed zarażeniem u wielu osób skutkowały załamaniem psychicznym. W czasie spędzonym w zamknięciu często dały o sobie znać też dawne, stłumione lęki. Autorzy Mental Health Helpline opowiedzieli o tym, co najbardziej trapi pracowników korporacji, którzy zwracają się do nich po pomoc psychologiczną. Okazuje się, że "w korpo" najmniej boimy się utraty pracy, czy goniących terminów. Prawda u ludzkich lękach jest zupełnie inna.

  • Pracownik w kryzysie psychicznym

    Słowo „kryzys” odmienia się dziś przez wszystkie przypadki. Eksperci szacują, że nawet jeśli większość w obliczu długotrwałego zagrożenia wykazuje się odpornością, to przynajmniej u ⅓ osób pojawią się kłopoty w funkcjonowaniu i poważne zagrożenie stanem, który można uznać za zaburzenie psychiatryczne.

POSŁUCHAJ I OBEJRZYJ!

Webinary, konferencje i podcasty

Zachęcamy do obejrzenia bądź przesłuchania wystąpień naszych ekspertów oraz ekspertek.

Webinary oraz konferencje: 

Webinary w ramach projektu „Mental health support for Ukrainian refugees”:

Podcasty: