Wiedza na wyciągnięcie ręki

Wiedza na wyciągnięcie ręki

Z myślą o Tobie przygotowaliśmy bazę wiedzy, którą tworzą nasi eksperci i ekspertki. Znajdziesz tutaj wszystkie artykuły, webinary, konferencje oraz podcasty, które przygotowaliśmy lub mieliśmy przyjemność współtworzyć.

Najnowsze wydarzenia

Najnowszy webinar

Trzy demony IT: depresja, wypalenie zawodowe, stany lękowe.
Jak linia wsparcia pomaga pracownikom branży IT?

Wtorek, 1 lutego 2022, godz. 11:00 – 12:00

Depresja, wypalenie, lęki

Po półtora roku funkcjonowania w gabinetach psychoterapeutycznych zauważyliśmy jak bardzo pracownicy IT są narażeni na zaburzenia zdrowia psychicznego. Chcemy Wam przybliżyć specyfikę depresji, burnout/boreout i zaburzeń lękowych czyli tego, co nazwaliśmy „3 demonami IT”.

Możemy z tym walczyć

Specjaliści z linii psychologicznego wsparcia Mental Health Helpline podzielą się doświadczeniem diagnozy, interwencji i terapii klientów / pacjentów zarówno w kontekście indywidualnych przypadków jak i środowiska pracy.

Tadeusz Reimus

Tadeusz Reimus opowie o tym jak depresja może ujawniać się w maskowanej postaci i jak na symptomatykę zaburzenia wpływa technologia.

Szymon Martyniak

Szymon Martyniak opowie o przyczynach, objawach oraz sposobach radzenia sobie z wypaleniem zawodowym.

Anna Kotulak

Anna Kotulak opowie jak lęk przeradza się w zaburzenie lękowe, jego postaciach oraz formach leczenia, a także o wadze higieny psychicznej w dobie pracy zdalnej.

Zapraszamy na bezpłatne webinarium we wtorek, 1 lutego 2022 w godz. 11:00 – 12:00. 

Zapisz się na webinar

PRZECZYTAJ!

Artykuły

Zapoznaj się z treściami przygotowanymi, bądź zweryfikowanymi przez nasz zespół.
Mamy nadzieję, że dzięki lekturze zyskasz świeże spojrzenie na interesujące Cię tematy.

 • Oblicza różnorodności i inkluzji. Zdrowie psychiczne pracownika

  Pod maską ludzi rozbawionych, efektywnych, zaradnych, krytycznych mogą kryć się osoby cierpiące, niepewne, samotne. Możemy nie dostrzegać tych masek i odwrócić się od problemów, szczególnie w pracy, w której przede wszystkim liczy się wykonanie zadania. Ale czy to nas zwalnia z ludzkiej odpowiedzialności? Dane są alarmujące. Coraz więcej ludzi cierpi psychicznie – w milczeniu i samotności. Tymczasem praca jest miejscem, w którym te problemy mogą być wychwycone. O ile będziemy chcieli je dostrzec.

  Czytaj dalej
 • Depresja a uzależnienie w pracy

  W Polsce mamy ok. 6,7 proc. osób nadużywających alkohol. Te dane statystyczne wydają się zaniżone. Z 3 mln tzw. małpek większość jest kupowana rano (w dodatku przez kobiety). Poranne picie, czyli klin, skutecznie obniża nieprzyjemne efekty metabolizowania alkoholu, ale jest prostym wskaźnikiem uzależnienia. Nierzadko stygmatyzujemy alkoholików, bez zrozumienia przyczyn alkoholizmu.

  Czytaj dalej
 • Odporna organizacja

  Szczególnie w pandemii organizacje uświadamiają sobie, jak ważne jest zdrowie psychiczne, radzenie sobie ze stresem, szczególnie przewlekłym, i przygotowanie na sytuacje skrajne.

  Czytaj dalej
 • „Czuję, jakbym miał nieskalibrowaną baterię. Pokazuje 50 procent, ale może paść w każdej chwili.”

  Niektórym z nas niebawem stuknie półtora roku pracy zdalnej. Część właśnie osiąga granicę swoich możliwości, innym udało się wypracować zdrową równowagę. Jak możecie sobie pomóc, jeśli należycie do tych pierwszych?

  Czytaj dalej
 • Nie lekceważmy głowy

  W ciągu ostatniego roku nasze wyobrażenia o zdrowiu i dobrym albo złym samopoczuciu uległy zmianie. Nie mogąc spotkać na żywo bliskich, przyjaciół, współ pracowników, musieliśmy stać się niezwykle kreatywni i ma to swoje dobre strony. Świat zmienił się nie do poznania i po raz kolejny zakpił z naszych oczekiwań.

  Czytaj dalej
 • Pandemia uwydatniła nasze lęki. Eksperci zdradzają, czego najbardziej się boimy

  Okres izolacji i strach przed zarażeniem u wielu osób skutkowały załamaniem psychicznym. W czasie spędzonym w zamknięciu często dały o sobie znać też dawne, stłumione lęki. Autorzy Mental Health Helpline opowiedzieli o tym, co najbardziej trapi pracowników korporacji, którzy zwracają się do nich po pomoc psychologiczną. Okazuje się, że "w korpo" najmniej boimy się utraty pracy, czy goniących terminów. Prawda u ludzkich lękach jest zupełnie inna.

  Czytaj dalej
 • Pracownik w kryzysie psychicznym

  Słowo „kryzys” odmienia się dziś przez wszystkie przypadki. Eksperci szacują, że nawet jeśli większość w obliczu długotrwałego zagrożenia wykazuje się odpornością, to przynajmniej u ⅓ osób pojawią się kłopoty w funkcjonowaniu i poważne zagrożenie stanem, który można uznać za zaburzenie psychiatryczne.

  Czytaj dalej

POSŁUCHAJ I OBEJRZYJ!

Webinary, konferencje i podcasty

Zachęcamy do obejrzenia bądź przesłuchania wystąpień naszych ekspertów oraz ekspertek.