Wiedza na wyciągnięcie ręki

Wiedza na wyciągnięcie ręki

Z myślą o Tobie przygotowaliśmy bazę wiedzy, którą tworzą nasi eksperci i ekspertki. Znajdziesz tutaj wszystkie artykuły, webinary, konferencje oraz podcasty, które przygotowaliśmy lub mieliśmy przyjemność współtworzyć.

Najnowsze wydarzenia

Webinary dla pomagających

Jak pomagać osobom z Ukrainy?
Wsparcie psychologiczne i różnice międzykulturowe.

Wolontariusze i wolontariuszki dokładają wszelkich starań, by pomóc osobom dotkniętym wojną w Ukrainie. Sytuacja nie ustała, a pomoc nadal jest bardzo potrzebna. Osoby pomagające każdego dnia spotykają się z wyzwaniami, jakimi są stres, obciążenie psychiczne czy różnice kulturowe. By wesprzeć wolontariuszy i wolontariuszki, razem z Diversity Hub i Air Liquide Fondation przygotowaliśmy cykl webinarów:

If you are interested in the English version please visit our „Resource” website.

ВЕБІНАРИ ДЛЯ УКРАЇНСЬКИХ БІЖЕНЦІВ.
Як подбати про себе та інших в умовах війни?

Війна змінила життя багатьох мільйонів людей. Люди вимушені були покинути свою домівку, навчитися жити в іншій країні, подбати про свої сім’ї та друзів і це лише невеличка частина тих непростих викликів, з якими українцям довелося стикнутися. Ми створили серію вебінарів для того, щоб допомогти людям з України, які постраждали від війни краще впоратися з цими викликами.

Organizatorzy wydarzenia:

Aleksandra Błaszczyk

Діана Карпенко

Юлія Косянчук

Paulina Ostachowska

Szymon Martyniak

PRZECZYTAJ!

Artykuły

Zapoznaj się z treściami przygotowanymi, bądź zweryfikowanymi przez nasz zespół.
Mamy nadzieję, że dzięki lekturze zyskasz świeże spojrzenie na interesujące Cię tematy.

 • Oblicza różnorodności i inkluzji. Zdrowie psychiczne pracownika

  Pod maską ludzi rozbawionych, efektywnych, zaradnych, krytycznych mogą kryć się osoby cierpiące, niepewne, samotne. Możemy nie dostrzegać tych masek i odwrócić się od problemów, szczególnie w pracy, w której przede wszystkim liczy się wykonanie zadania. Ale czy to nas zwalnia z ludzkiej odpowiedzialności? Dane są alarmujące. Coraz więcej ludzi cierpi psychicznie – w milczeniu i samotności. Tymczasem praca jest miejscem, w którym te problemy mogą być wychwycone. O ile będziemy chcieli je dostrzec.

  Czytaj dalej
 • Depresja a uzależnienie w pracy

  W Polsce mamy ok. 6,7 proc. osób nadużywających alkohol. Te dane statystyczne wydają się zaniżone. Z 3 mln tzw. małpek większość jest kupowana rano (w dodatku przez kobiety). Poranne picie, czyli klin, skutecznie obniża nieprzyjemne efekty metabolizowania alkoholu, ale jest prostym wskaźnikiem uzależnienia. Nierzadko stygmatyzujemy alkoholików, bez zrozumienia przyczyn alkoholizmu.

  Czytaj dalej
 • Odporna organizacja

  Szczególnie w pandemii organizacje uświadamiają sobie, jak ważne jest zdrowie psychiczne, radzenie sobie ze stresem, szczególnie przewlekłym, i przygotowanie na sytuacje skrajne.

  Czytaj dalej
 • „Czuję, jakbym miał nieskalibrowaną baterię. Pokazuje 50 procent, ale może paść w każdej chwili.”

  Niektórym z nas niebawem stuknie półtora roku pracy zdalnej. Część właśnie osiąga granicę swoich możliwości, innym udało się wypracować zdrową równowagę. Jak możecie sobie pomóc, jeśli należycie do tych pierwszych?

  Czytaj dalej
 • Nie lekceważmy głowy

  W ciągu ostatniego roku nasze wyobrażenia o zdrowiu i dobrym albo złym samopoczuciu uległy zmianie. Nie mogąc spotkać na żywo bliskich, przyjaciół, współ pracowników, musieliśmy stać się niezwykle kreatywni i ma to swoje dobre strony. Świat zmienił się nie do poznania i po raz kolejny zakpił z naszych oczekiwań.

  Czytaj dalej
 • Pandemia uwydatniła nasze lęki. Eksperci zdradzają, czego najbardziej się boimy

  Okres izolacji i strach przed zarażeniem u wielu osób skutkowały załamaniem psychicznym. W czasie spędzonym w zamknięciu często dały o sobie znać też dawne, stłumione lęki. Autorzy Mental Health Helpline opowiedzieli o tym, co najbardziej trapi pracowników korporacji, którzy zwracają się do nich po pomoc psychologiczną. Okazuje się, że "w korpo" najmniej boimy się utraty pracy, czy goniących terminów. Prawda u ludzkich lękach jest zupełnie inna.

  Czytaj dalej
 • Pracownik w kryzysie psychicznym

  Słowo „kryzys” odmienia się dziś przez wszystkie przypadki. Eksperci szacują, że nawet jeśli większość w obliczu długotrwałego zagrożenia wykazuje się odpornością, to przynajmniej u ⅓ osób pojawią się kłopoty w funkcjonowaniu i poważne zagrożenie stanem, który można uznać za zaburzenie psychiatryczne.

  Czytaj dalej

POSŁUCHAJ I OBEJRZYJ!

Webinary, konferencje i podcasty

Zachęcamy do obejrzenia bądź przesłuchania wystąpień naszych ekspertów oraz ekspertek.