Razem możemy nieść pomoc Ukrainie
Razem możemy nieść pomoc Ukrainie
Wszystkie działania, które prowadzimy, możliwe są dzięki trosce o innych – o ludzi potrzebujących pomocy. Dzięki zaangażowaniu z naszej strony oraz wielkiemu wsparciu firm, które rozumieją znaczenie udzielanej przez nich pomocy, udało nam się pomóc wielu ludziom.
Każde wsparcie naszej misji przekłada się na udział w niesieniu specjalistycznej pomocy dla tych, którym jest ona teraz tak bardzo potrzebna.
Wsparcie dla osób z Ukrainy
Osoby z Ukrainy mogą liczyć na profesjonalną pomoc w swoim własnym języku. Nasi psychologowie i terapeuci są tutaj dla Was.
Підтримка людей із України
Люди із України можуть розраховувати на отримання професійної допомоги рідною мовою. Наші психологи і психотерапевти тут для вас.
Webinary dla osób pomagających
Wolontariusze i wolontariuszki dokładają wszelkich starań, by pomóc osobom dotkniętym wojną w Ukrainie. Sytuacja nie ustała, a pomoc nadal jest bardzo potrzebna. Osoby pomagające każdego dnia spotykają się z wyzwaniami, jakimi są stres, obciążenie psychiczne czy różnice kulturowe. By wesprzeć wolontariuszy i wolontariuszki, razem z Diversity Hub i Air Liquide Fondation przygotowaliśmy cykl webinarów:
KTO TO ROBI?
Jakie organizacje są zaangażowane w pomoc?
Dziękujemy wszystkim, którzy razem z nami zaangażowali się w nasze działania związane z objęciem specjalistyczną psychologiczną opieką osób, które teraz jej potrzebują. Bez Waszego wsparcia nie byłoby to możliwe.
Mental Health Helpline
Zapewniamy bezpieczne i profesjonalne miejsce wsparcia psychologicznego w przestrzeni wirtualnej poprzez dedykowaną do tego przyjazną technologię (aplikację). Wychodzimy na przeciw potrzebom, organizując w trzech językach: indywidualne wsparcie psychologiczne dla pomagających, grupy wsparcia i szkolenia.
Diversity Hub
Specjalizujemy się w zarządzaniu różnorodnością (Diversity and Inclusion). Dostarczamy wiedzę, doświadczenie i dobre praktyki i pomagamy biznesowi czerpać korzyści z różnorodności a jednocześnie wywierać wpływ na zmianę społeczną. Dzięki naszemu doświadczeniu efektywnie koordynujemy pomoc psychologiczną w Krakowie, która możliwa jest dzięki świadomości problemów i zaangażowaniu w ich rozwiązywanie naszych partnerów.
JAK TO ROBIMY?
Jakiego typu wsparcie oferujemy?
Mental Health Helpline oferuje indywidualne, grupowe oraz szkoleniowe wsparcia dla wszystkich uchodźców oraz osób pomagjącym w tej szczególnej, kryzysowej sytuacji.
01.
Konsultacje
To pierwszy krok na drodze do uzyskania pomocy – indywidualne konsultacje. Są konieczne, aby określić rodzaj, zakres i formę pomocy dla każdej osoby osobno.
02.
Interwencja
W naszym zespole posiadamy wykwalifikowanych interwentów kryzysowych, którzy są gotowi do szybkiego działania, gdy sytuacja tego wymaga. W wielu przypadkach szybkie udzielenie profesjonalnej pomocy pomaga zapobiec powstawaniu zaburzeń.
03.
Psychoterapia
Indywidualna oraz grupowa forma profesjonalnego wsparcia, dostosowana do potrzeb danej osoby.
04.
Szkolenia
Indywidualna oraz grupowa forma profesjonalnego wsparcia, dostosowana do potrzeb danej osoby.
JAK TY MOŻESZ POMOĆ?
Oferta dla partnerów
POMOC W LICZBACH
Niesiemy realną pomoc
JAK MOŻEMY CI POMOC?
Zapewniamy bezpieczne i profesjonalne miejsce wsparcia psychologicznego dla osób niosących pomoc
Poprzez bezpieczną, dedykowaną aplikację, pracownicy mają dostęp do opieki psychologicznej,
zapewnianej przez zespół ekspertów zrzeszonych wokół Mental Health Helpline.
„Help for helpers”
Linia umożliwia spotkanie pracowników organizacji ze specjalistami zdrowia psychicznego (psychoterapeutami, interwentami) w celu pomocy w rozwiązaniu sytuacji kryzysowych – od codziennych niedogodności do złożonych globalnych tragedii.
Podczas rozmowy z doświadczonymi psychologami i psychoterapeutami można uzyskać pomoc dostosowaną do potrzeb w formie indywidualnych e-konsultacji u wybranego specjalisty.
„Help for refugees”
Linia dba również o ukraińskich uchodźców, zapewniając im dostęp do pomocy psychologicznej świadczonej przez wykwalifikowanych psychologów i psychoterapeutów.
W trakcie sesji indywidualnych oraz grupowych pomagamy wszystkim uchodźcom poradzić sobie z trudnymi doświadczeniami i wyeliminować lub zmniejszyć ich wpływ na ich późniejsze życie.
KTO ZA TYM STOI?
Nasi wolontariusze i osoby odpowiedzialne
Tadeusz Reimus
CEO Mental Health Helpline. Psycholog, psychoterapeuta, coach i konsultant.
Tomasz Dąbrowski
Wiceprezes Fundacji Diversity Hub
Maciej Ostachowski
Główny koordynator
Szymon Martyniak
Specjalista polsko – angielski.
Yuliia Kosianczuk
Specjalistka ukraińska.